Zatoka Pucka

Zatoka Pucka

Zatoka Pucka stanowi zachodnią częścią Zatoki Gdańskiej i przy tym jest nadzwyczaj płytka (średnia głębokość to około 3 m), od otwartego Bałtyku oddziela ją tylko Mierzeja Helska, a zwyczajowa granica zatoki to linia łącząca Hel z Gdynią. Należy jednak pamiętać, że w zatoce znajdują się także głębokie miejsca - Chałupska Jama, Kuźnicka Jama - maksymalna głębia to 55 m. W zatoce można wyróżnić część wewnętrzną (do Rybitwiej Mielizny i Cypla Rewskiego) i drugą, zewnętrzną. Wewnętrzny fragment zatoki jest osłonięty z każdej strony i posiada faktycznie tylko dwa żeglowne przepusty z zewnętrzną częścią akwenu (przez Rybitwią Mieliznę) - Przejście Kuźnickie oraz Głębinka.

Płytkie i spokojne wody zatoki to idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Latem w Pucku tak naprawdę w każdym tygodniu odbywają się zawody żeglarskie. Na południe od Mierzei Helskiej płycizna rozpościera się daleko od brzegu - z tego powodu ten obszar jest jednym z lepszych w w Polsce i Europie do uprawiania wind- i kitesurfingu. W sumie, w każdej miejscowości położonej nad wodami wewnętrznej zatoki Puckiej (Kuźnica, Chałupy, Władysławowo, Swarzewo, Puck, Rewa) działają szkółki oraz wypożyczalnie sprzętu wind- i kitesurfingu.

Dodatkowym plusem tego akwenu jest fakt, że wody wewnętrznej części zatoki latem nagrzewają się niesłychanie szybko. Zdarza się, iż temperatura wody uzyskuje wartość powyżej 25 st. C., podczas gdy w tym samym okresie temperatura wody nad otwartym morzem wynosiła tylko 15 st. C.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00